Půjčovna her

Znáte to - prostoje na svatbě. Než se nevěsta se ženichem nechají nafotit, než se přesunou všichni svatebčané z obřadu, než bude jídlo... A to je přesně ta chvíle, kdy se mohou netrpěliví hosté - a to nejen ti dospělí - zabavit hrami. Mnoho svateb se v dnešní době koná v komplexech, kde je k dispozici dvorek či zahrada, kam můžete hry umístit. Všechny jsou stylově dřevěné, takže vám mohou vytvořit i pěkná zákoutí.


Obří mikádo

Hra obsahuje: 25 Mikádo tyčí, z nichž každá barva má jiné bodové hodnocení 

Celý svazek tyčinek se zarovná, sevře jednou z dlaní a pak se náhle z ruky uvolní na zem. Soupeři pak vytahují z hromádky jednu za druhou. Pokud při vytahování dojde k pohnutí kterékoliv jiné tyčinky, ve hře pokračuje soupeř. Po získání tyčinky zvané Mandarin či Mikádo si ji lze při uvolňování ostatních pomáhat. Hra končí po rozebrání všech tyčinek. Vyhraje ten ze soupeřů, kterému se podaří nasbírat tyčinky s největším bodovým součtem.

Půjčovné: 400,-


Kubb Original

Hra obsahuje: 4 kolíky pro vymezení hrací plochy (cca 5x8m, ale není problém hrát i na menší plochu), 10 kubbů (kvádrů), 1 figurka krále, 6 kolíků na házení

Kubb je hra pro dvě družstva o 1 až 6 členech. Hráči družstva A se postupně snaží hodem kolíků ze své základní čáry srazit co nejvíce kubbů družstva B. Tým B se nejprve snaží ze své základní čáry srazit své kubby v herním poli, a teprve až je srazí všechny, začne srážet kubby týmu A na základní čáře. Takto hra pokračuje do doby, než některé družstvo srazí poslední kubb protivníka. Pokud mu ještě zbývají kolíky, může se ihned pokusit srazit krále, čímž hra končí a družstvo vyhrává.

Půjčovné: 600,-


Obří dřevěná věž (Jenga)

Hra obsahuje: 54 hranolů, rozměr hranolů 4x7x30cm, výška věže 90cm 

Jenga věž je určena pro dva a více hráčů. Na počátku se postaví pravidelná věž v osmnácti patrech po třech kvádrech. Soupeři se pak střídají v jednotlivých tazích, při kterých berou jednou rukou vždy jeden špalík a kladou ho na její vrchol tak, aby neporušili stabilitu. Hra končí ve chvíli, kdy věž spadne a vítězem se pak stává hráč, který položil poslední kvádr.

Půjčovné: 600,-


Mölkky

Hra obsahuje: 12 kuželek (očíslovaných od 1 do 12), házecí kolík Mölkky

Hráči hází kolíkem na kuželky a snaží se je shodit. Sražené kuželky se znovu postaví na místo, kam spadly. Dosažené skóre se rovná číslu na sražené kuželce. Pokud hráč srazí více než jednu kuželku, rovná se skóre počtu sražených kuželek. Pokud se hráč netrefí (nezíská ani jeden bod) třikrát po sobě, vypadává ze hry. Hra končí, pokud některý z hráčů získá přesně 50 bodů. Pokud získá více než 50 bodů, skóre se vrátí zpět na 25.

Půjčovné: 400,-


Obří Domino

Hra obsahuje: 28 kusů dřevěných kostek

Hráči si rozdají 5-7 kamenů, zbytek zůstane na hromádce. Začíná majitel nejvyšší kostky se dvěmi stejnými čísly (např. 5-5) a pak po jednom kameni přikládají postupně další hráči ve směru hodinových ručiček pouze z obou stran položené řady. Kdo nemá co přidat, dobere si kostku z hromádky. Vyhrává ten, kdo se první zbaví všech kamenů, při zablokované hře (nikdo nemá co přiložit) vlastník co nejmenšího počtu kamenů.

Půjčovné: 400,-


Obří piškvorky

Hra obsahuje: 36 kusů dřevěných značek (18 křížů a 18 koleček) a mřížku (lanovou síť)

Piškvorky jsou strategická hra, ve které spolu soupeří dva hráči. Hráči střídavě umisťují dřevěná kolečka a křížky do mřížky - v tomto případě lanové sítě. Vyhrává hráč, který jako první vytvoří nepřerušenou řadu čtyř svých značek. 

Půjčovné: 400,-


Kroket original

Hra obsahuje: 6x hůl, 6x barevná koule, 2x cílový/startovní kolík dřevěný, 10 branek

Ve hře až pro 6 hráčů soupeří dvě strany, jedna s modrou a černou koulí, druhá s červenou a žlutou. Ve dvojhře (singl) hraje jeden hráč se dvěma koulemi, ve čtyřhře (deblu) má každý ze čtyř hráčů svou vlastní kouli. Vyhrává ta strana, která jako první projede oběma koulemi v určeném pořadí skrz všechny branky a zasáhne kolík.

Půjčovné: 600,-


Hra rytířů

Hra obsahuje: 2 dámy, 4 rytíře ( 2 červené a 2 černé ), 12koulí ( 6 červených a 6 černých ), 9 vlajek, 3 šnůry

Hra rytířů je venkovní hra pro dva hráče nebo týmy. Hráči se snaží zahrát dřevěné koule do ohraničených trojúhelníků a následně útočit na rytíře a královnu. Porazte jako první tým rytíře a dámu a vyhrajte tak v rytířském klání!

Půjčovné: 600,-