Půjčovna her

Než se nevěsta se ženichem nechají nafotit, než se přesunou všichni svatebčané z obřadu, než bude jídlo...prostoje na svatbě, které mohou skvěle vyřešit svatební hry. Mnoho svateb se v dnešní době koná v místech, kde je k dispozici dvorek či zahrada, kam můžete velké dřevěné hry umístit. A samozřejmě nejen na svatbě, ale jakékoliv akci či oslavě. Všechny jsou stylově dřevěné, takže vám mohou vytvořit i pěkná zákoutí.


Obří  věž (Jenga)

Hra obsahuje: 54 hranolů, výška věže 80cm (přírodní nebo opálená varianta)

Jenga věž je určena pro dva a více hráčů. Na počátku se postaví pravidelná věž v osmnácti patrech po třech kvádrech. Soupeři se pak střídají v jednotlivých tazích, při kterých berou jednou rukou vždy jeden špalík a kladou ho na její vrchol tak, aby neporušili stabilitu. Hra končí ve chvíli, kdy věž spadne a vítězem se pak stává hráč, který položil poslední kvádr. 

"Tohle je velký hit a hru mohou navíc využít děti i jako stavebnici"

Půjčovné: 800,-


Obří mikádo

Hra obsahuje: 25 Mikádo tyčí, každá barva může mít jiné bodové hodnocení

Celý svazek tyčinek se zarovná, sevře jednou z dlaní a pak se náhle z ruky uvolní na zem. Soupeři pak vytahují z hromádky jednu za druhou. Pokud při vytahování dojde k pohnutí kterékoliv jiné tyčinky, ve hře pokračuje soupeř. Po získání tyčinky zvané Mandarin či Mikádo si jí lze při uvolňování ostatních pomáhat. Hra končí po rozebrání všech tyčinek. Vyhraje ten ze soupeřů, kterému se podaří nasbírat tyčinky s největším bodovým součtem. 

"Pamatujete si na něj? Mikádo vás doslova vrátí do dětství"

Půjčovné: 400,-


Mölkky

Hra obsahuje: 12 kuželek (očíslovaných od 1 do 12) a házecí kolík Mölkky

Hráči hází kolíkem na kuželky a snaží se je shodit. Sražené kuželky se znovu postaví na místo, kam spadly. Dosažené skóre se rovná číslu na sražené kuželce. Pokud hráč srazí více než jednu kuželku, rovná se skóre počtu sražených kuželek. Pokud se hráč netrefí (nezíská ani jeden bod) třikrát po sobě, vypadává ze hry. Hra končí, pokud některý z hráčů získá přesně 50 bodů. Pokud získá více než 50 bodů, skóre se vrátí zpět na 25.

  "Poměrně jednoduchá hra, při které si děti zároveň procvičí sčítání"

Půjčovné: 400,-


Obří piškvorky

Hra obsahuje: Hrací desku 40x45cm a 43 dílků piškvorek ve dvou barvách

Piškvorky jsou strategická hra, ve které spolu soupeří dva hráči. Hráči střídavě umisťují seshora dřevěná kolečka do hrací mřížky. Vyhrává hráč, který jako první vytvoří nepřerušenou řadu čtyř svých barev buď vodorovně, svisle nebo diagonálně. Hra zkusí vaši soustředěnost a logické myšlení.

"Velice chytlavá a jednoduchá hra, při které se můžete rychle střídat"

Půjčovné: 400,-


Obří Domino

Hra obsahuje: 28 kusů dřevěných kostek (kamenů)

Hráči si rozdají 5-7 kamenů, zbytek zůstane na hromádce. Začíná majitel nejvyšší kostky se dvěmi stejnými čísly (např. 5-5) a pak po jednom kameni přikládají postupně další hráči ve směru hodinových ručiček pouze z obou stran položené řady. Kdo nemá co přidat, dobere si kostku z hromádky. Vyhrává ten, kdo se první zbaví všech kamenů, při zablokované hře (nikdo nemá co přiložit) vlastník co nejmenšího počtu kamenů. 

"Hra, kterou zná opravdu každý a je jednoduchá i pro děti"

Půjčovné: 400,-


Pukec

Hra obsahuje: hrací desku 60x35cm a 10 dřevěných puků.

Cílem každého hráče je pomocí gumičky nastřílet všechny puky na soupeřovu polovinu hřiště skrze malou branku uprostřed. Problém je v tom, že soupeř se snaží o totéž! Chce to být rychlý, ale také přesný! Pukec dokáže vtáhnout hráče do naprostého soustředění.

"Tahle hra určitě nezůstane ani na chvíli ležet ladem a můžete uspořádat i turnaj!"

Půjčovné: 400,-


Kubb Original

Hra obsahuje: 4 kolíky pro vymezení hrací plochy (cca 5x8m, ale není problém hrát i na menší plochu), 10 kubbů (kvádrů), 1 figurka krále, 6 kolíků na házení

Kubb je hra pro dvě družstva o 1 až 6 členech. Hráči družstva A se postupně snaží hodem kolíků ze své základní čáry srazit co nejvíce kubbů družstva B. Tým B se nejprve snaží ze své základní čáry srazit své kubby v herním poli, a teprve až je srazí všechny, začne srážet kubby týmu A na základní čáře. Takto hra pokračuje do doby, než některé družstvo srazí poslední kubb protivníka. Pokud mu ještě zbývají kolíky, může se ihned pokusit srazit krále, čímž hra končí a družstvo vyhrává.

"Musíte trochu proniknout do pravidel, ale jak se to podaří, je Kubb velice chytlavý"

Půjčovné: 600,-


Petanque

Hra obsahuje: Dřevěný kufr s 8 koulemi a dřevěnou kuličkou (prasátkem)

Princip hry je velmi jednoduchý. Pétanque (koulená) je hra až pro 4 hráče, kdy se snažíme umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. 

"Velkou předností této hry je to, že ji může hrát prakticky každý a prakticky kdekoliv"

Půjčovné: 400,-

Kroket 

Hra obsahuje: 6x hůl, 6x barevná koule, 2x cílový/startovní kolík dřevěný, 10 branek

Kroket můžete hrát ve zjednodušené variantě, kdy se snaží každý hráč dostat svou kouli všemi brankami až k cílovému kolíku. Můžete hrát ale i s tzv. krokováním, poté se dotknete soupeřovy koule. Poté ji můžete odstřelovat právě krokováním a navzájem si škodit. Tím hra dostává úplně jiné obrátky :)

"Další klasika, kterou zná a zvládne úplně každý"

Půjčovné: 600,-


Hra rytířů

Hra obsahuje: 2 dámy a 4 rytíře, 12 koulí, 9 vlajek a 3 šňůry

Hra rytířů je venkovní hra pro dva hráče nebo týmy. Hráči se snaží zahrát dřevěné koule do ohraničených trojúhelníků a následně útočit na rytíře a královnu. Poražte jako první tým rytíře vyhrajte tak v rytířském klání! 

"Nepříliš známá finská hra, kterou ohromíte milovníky soutěžení"

Půjčovné: 600,-


Hookbruč

Hra obsahuje 7 vyznačovacích kolíků a 6 házecích obručí.

Hra si klade za cíl, aby byla jednoduchá a snadno pochopitelná pro každého. Inspirace pro hru vznikla ze hry kroužky, golf a disc golf. Z každé si bere něco. Cílem hry je projít dané dráhy/hřiště s co nejmenším počtem hodů obručí.

"Poměrně nová hra. Můžete ji hrát podle pravidel, ale také na mnoho jiných způsobů"

Půjčovné: 400,-